Kávový likér

Vyzkoušejte náš kávový likér a jeho podmanivou chuť, která si získá vaše chuťové pohárky. Vyrábíme ho z kávových zrn pražených přímo v Česku a postupujeme ryze přírodní cestou. V našem kávovém likéru nenajdete žádné konzervanty ani přidaná barviva, ostatně stejně jako je nenajdete v žádném z našich produktů. Vychutnávejte si tento likér na ledě a užijte si ho tak v jeho ryzí podobě. Své uplatnění najde i v míchaných nápojích a v neposlední řadě i v kuchyni. Náš kávový likér je inspirovaný šálkem dvojitého espressa, proto má i minimum cukru, aby vynikla především jeho kávová podstata.


 

expressoZákladem kvalitního kávového likéru je samozřejmě kvalitní a dobře upražená káva, my například používáme kávu z české pražírny a výsledky za to stojí. Základní postup při výrobě je podobně jako u všech likérů jednoduchý, vezmete kávu, naložíte jí do kvalitní jemné lihoviny, přidáte třeba vanilku nebo něco jiného na ovonění, můžete směs i osladit a macerace udělá celé kouzlo, když dozraje ten správný čas, vyfiltruje se čistý nápoj a likér je na světě. Ovšem i zde platí, že ďábel se ukrývá v detailech, kromě kvality použitých surovin, které jsou samozřejmě alfou a omegou celého likéru, velmi záleží i na době macerování, na teplotě při které probíhá, na poměru jednotlivých přísad, je to zkrátka věda. My se samozřejmě snažíme pracovat na co nejlepším výsledku a věříme, že se nám postup podařilo vyladit, pro ten nejlepší možný kávový likér. A jelikož jsme chtěli kávě zůstat co nejvěrnější, používáme minimum cukru, díky čemuž je náš likér blízký opravdovému espressu, jak je to jen možné. Proto mít alespoň jednu lahev našeho Double Expressa, je téměř povinností každého opravdového milovníka kávy.

Kávový likér se velmi dobře pije, dominuje mu lahodná chuť silné kávy, je mírně nasládlý a celý zážitek krásně rámuje voňavá vanilka. Skvěle si ho vychutnáte ve sklence s pár kostkami ledu, obzvlášť v létě je příjemně osvěžující a výhodou je i možnost vychutnávat náš likér poměrně dlouho, vzhledem k relativně nízkému obsahu alkoholu, který je pouhých 20%. Kávový likér se výborně hodí i k použití v koktejlech, jejichž je častou součástí. A skvěle se hodí i do kuchyně, především pro přípravu moučníků, zkuste někdy při přípravě klasického tiramisu použít místo běžné kávy náš kávový likér, už to nikdy nebudete chtít jinak.

kávový likér
560 Kč

Výběrová kávová zrna pražená v české pražírně tvoří základ tohoto likéru, jehož chuť je podbarvena vanilkou.

70
Sudlicka 0,2L Double EXpresso
340 Kč –13 %
295 Kč

Základem tohoto likéru jsou kávová zrna z české pražírny. Zakupte likér výhodněji v degustačních setech.

321
2 položek celkem
Zpět do obchodu