Punč

Vyzkoušejte náš vynikající punč, jehož základem je výtečné červené víno z Dunajovických kopců u Pálavy, skrze které se nám do našeho punče podařilo dostat samotné slunce. I díky tomu náš punč příjemně zahřeje, během studených, nejen zimních, večerů. Můžete ho podávat za tepla i za studena, ředěný i neředěný, volba záleží pouze na vaší chuti. My vám můžeme jenom slíbit, že to bude stát za to.
puncHistorie punče v Evropě sahá až daleko do 17. Století, kdy byl dovezen z exotické Indie do Británie, kde si rychle získal oblibu. Název tohoto lahodného, hřejivého nápoje je odvozen od původního indického slova „pánč“, které znamená pět, pravý punč by se totiž měl skládat právě z pěti ingrediencí. Vždy nějaké médium, u nás je jím červené víno z Dunajovických kopců, nějaký silný alkohol, například pálenka, která přidá sílu a pak nějaké koření, nejčastěji skořice, kardamon a badyán. Jako u každého míchaného alkoholu, zaleží především na poměru jednotlivých složek, který dělá zásadní rozdíl mezi dobrým pitím a nezapomenutelným zážitkem.

Není bez zajímavosti, že složení punče se liší lokalitu od lokality a punč má svoje tradiční složení jiné u nás, jiné v Británii, odkud se rozšířil po Evropě a úplně jiné třeba v Karibiku. Pravý punč, dá se říci, tedy neexistuje, záleží především na mlsných jazýčcích jeho konzumentů, tím pádem může být náš punč tím pravým právě pro vás a existuje jen jediná možnost jak to zjistit, vyzkoušejte ho. 

MG 7262
353 Kč

Jemný nápoj s bohatou historií a nespočtem variací spojený se zimním obdobím.

60
1 999 Kč

Stáčený punč 14,5% dodáváme pouze v 10L balení. 

65
2 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení