Meruňkovice

NOVINKA - Jemná pálenka z voňavých a šťavnatých meruněk pěstovaných v sadech u Velkých Pavlovic, to je naše Meruňkovice, která patří mezi nejvyhledávanější destiláty. Stane se tak věrným digestivem pro všechny události. S výběrem naší Meruňkovice, je dokonalý závěr vašeho gastronomického zážitku skutečností.


 

merunkovice

Meruňkovice je díky své jemnosti a svěžímu letnímu aroma velmi populární ušlechtilá pálenka, vhodná pro každou roční dobu. Svou neskrývanou silou potěší nejen pány, ale je i velmi příjemným pitím pro dámy, které ocení ovocnou, plnou chuť a vůni tohoto moku. Meruňkovice je nápojem opravdu pro každého a je výborným digestivem po dobrém jídle nebo jen tak s přáteli.

Pro její výrobu používáme výhradně dobře vyzrálé, sladké, aromatické meruňky, především z oblasti Velké Pavlovice.

Proces výroby je velmi podobný jako u slivovice a ostatních ovocných pálenek. Ovoce se vybírá s nejvyšší pečlivostí a poté je s citem rozemleto na kaši, tak zvaný rmut. Tím se naplní kádě pro kvašení a meruňkový kvas začne přeměňovat cukry obsažené v meruňkách na požadovaný alkohol. Po této přeměně vydestilujeme lahodnou pálenku, kterou necháme zharmonizovat a následně ji stočíme do obalů.

Proces sám je v podstatě jednoduchý, ale má spoustu proměnných, ovlivňujících dokonalý výsledek. I když budete mít dokonalé ovoce, může se stát, že vám zakolísá teplota při kvašení, nebo bude moc vysoká nebo naopak moc nízká a pak se může stát, že místo lahodného moku stočíte ne tak lahodný mok. Zkrátka kvašení je hned po volbě kvalitního ovoce základ a každý výrobce má svůj osvědčený a nejlepší postup. My jsme samozřejmě přesvědčení, že je to ten náš. Proto neváhejte a vyzkoušejte právě tu naší meruňkovici a ucítíte, že je ta pravá, která bude dokonale lahodit vašemu jazyku, zahřeje vás u srdce a pohladí na duši.

Nejen samotná meruňkovice je pro nás důležitá, ale velmi dbáme i na obal, ve kterém si meruňkovici koupíte. Máme pro vás připravenu škálu balení v různém design a objemu, pro různé události, včetně dárkového balení.

Skladujte a konzumujte meruňkovici ideálně mezi 10 až 15°C, a tím docílíte maximální chuti a vůni pálenky, při nižších teplotách, si zablokujete aromatický zážitek, a to by byla, při degustaci této pálenky, nesmírná škoda.

Sudlicka Merunkovice 0,7L
Novinka
599 Kč

Jemný meruňkový destilát s velmi příjemnou aromatickou vůní a chutí. Výborný digestiv.

270
Sudlicka Darkova Merunkovice 1,5L
Novinka
1 299 Kč

Jemný meruňkový destilát s velmi příjemnou aromatickou vůní a chutí. Výborný digestiv.

272
Sudlicka Darkova Merunkovice 0,5L
Novinka
535 Kč

Jemný meruňkový destilát s velmi příjemnou aromatickou vůní a chutí. Výborný digestiv.

271
3 položek celkem

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení